Tänavu algas klimaatiline suvi 9. mail. Klimaatiliseks suveks loeb ilmateenistus seda, kui ööpäeva keskmine õhutemperatuur tõuseb Eestis püsivalt üle 13 soojakraadi.

Rekordi ületamisele võis hakata kaasa elama juba kuu alguses, mil 2013. aastal loendatud 129 suvepäeva täis tiksumiseni oli jäänud veel kaks nädalat. 15. septembril näis, et tulemus tuleb päevapealt sama mis viie aasta eest, kuna ööpäeva keskmine langes juba alla 13 kraadi. Kui aga Eestisse jõudis uus soe õhumass, sai suvi pikendust.

Soojemat ilma hoidis lõpuks kuni 22. septembrini. Pühapäevasel sügisesel pööripäeval oli ööpäeva keskmine temperatuur laupäevasest juba märgatavalt madalam, püsides 13 kraadi piirimail vaid Sõrves, Kihnul ja Vilsandil. Esmaspäeval lahkus suvi ka sealt ning prognooside järgi võib oletada, et keskmine õhutemperatuur ei tõuse sel aastal enam üle 13 kraadi mandril ega ka saartel.

Kõige jahedam suvi oli siinmail aga 1982. aastal, mil klimaatiline suvi jäi 69 päeva pikkuseks.

Eesti keskmise arvutusse on arvestatud järgmiste ilmajaamade andmed: Tallinn-Harku, Jõgeva, Jõhvi, Kuusiku, Lääne-Nigula, Pärnu, Ristna, Tiirikoja, Tõravere, Türi, Valga, Viljandi, Vilsandi, Võru, Väike-Maarja.