Äntu Mõis vahetas käesoleva aasta kevadel omanikke ning Äntu Mõisa juhatuse liige Lauri Bobrovski rääkis, et uus juhatus plaanib kasvatada mahemunade tootmise mahtu. Nii soovib ettevõte rahuldada üha kasvavat nõudlust mahemunade järele ja muuta mahemunad kättesaadavaks kõigile tarbijatele üle Eesti.

Praegu on ettevõttel 12 000 munevat mahekana. Nädalas tarnivad nad toidupoodidele, restoranidele ja pagarikodadele üle 40 000 muna.

Bobrosvki sõnul saavad nad tootmise suurendamiseks esialgu kasutada tegevuseta seisvaid kanalaid, kuid ta ei välistanud, et Äntu Mõis lähiaastatel mõne uue kanala rajab.

“Inimesed väärtustavad üha enam puhast mahetoitu. Lisaks mängib kanamunade tootmise puhul olulist rolli asjaolu, kuidas mune on toodetud või õigemini, millistes tingimustes kanu peetakse. Meie mahekanad saavad kanalas vabalt liikuda, neil on võimalus õues käia ehk nad elavad sisuliselt nii, nagu kodumajapidamises kanu pidades,” rääkis Bobrovski.

Äntu Mõis tegeleb kanakasvatusega aastat 1999 ning mahekanakasvatuse ja -munatootmisega alustasid nad 2012. aastal.

Lisaks mahemunade tootmisele tegelevad nad noorkanade ja munevate kanade müügiga. “Meie kanatakso tiirutab Eestimaa peal ringi ning inimesed, kes soovivad kanamunad saada päris oma kanadelt, saavad mahekanad meilt soetada,” ütles Bobrovski.