„Vabariigi aastapäeva eel suureneb kilufilee müük ligikaudu 3-5 korda. Samuti ostetakse rohkem vahuveini ja viina ning populaarsed on ka lilled,“ teatab Rimi esindaja. „Palju sõltub mõistagi ostjate huvi sellest, milliseid tooteid soodushindadega pakutakse.“

Coopi esindaja teatab, et populaarsemad tooted on kindlasti leib, kilu, sült, valmissalatid ja suupisted. „Samuti võib välja tuua kallimad suitsuvorstid, kallima alkoholi ning tänavu ka sinimustvalge jäätise.“

Prismast osteti kõiki traditsioonilisi Eesti pidulauatoitusid. Palju ostetakse kilu ning spetsiaalse EV100 logoga pakendites olevaid tooteid.

Maxima ostustatistikast selgub, et käesoleval aastal on koduse vabariigi aastapäeva pidulaua lemmikuteks soolatud ja marineeritud kilu. Võrreldes möödunud aasta ostulemmikutega, mil esikolmikus olid peale kilude veel kartulisalat ja seapraad, on tänavu uus tulija heeringas.

Maxima esindaja tõi näiteid pidupäevaeelsest toidukorvist, millest leiab kilud, rohkelt maiustusi ning Vana Tallinna likööri. Selle aasta esiviisik on praegu selline: heeringas, soolatud või marineeritud kilud, munad, maiustused ja pähklid (valge šokolaad, kreeka- ja sarapuupähklid, marmelaadi- ning kaalukommid) ja must leib.

Kõige aktiivsem pidupäevatoitude ostmise aeg on Maxima teatel 23. veebruari õhtu ja 24. veebruari ennelõuna.