“See näitab, et sellele kuriteoliigile pööratakse suurt tähelepanu, et tagada riigi avalike vahendite korrektne kasutamine, ja on avastatud ka hulk võimalikke pettusi, mis on toime pandud Saaremaal,” ütles Saarte Häälele Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Erm.

Justiitsministeeriumi andmetel avastati Eestis tervikuna eelmise aasta jooksul 67 soodustuskelmuse episoodi, neist 26 Saare maakonnas.

“Meie andmed kajastavad registreeritud kuritegusid ehk kuriteoepisoode. See tähendab, et kriminaalasju võib olla vähem, kuna ühes kriminaalasjas võib olla mitu kuriteoepisoodi,” selgitas justiitsministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik.

Annely Erm täpsustas, et kelmusi uuritakse kokku neljas kriminaalmenetluses. Lisaks on politseil jätkuvalt menetluses mitu varasematel aastatel alustatud samalaadset uurimist.

Eelmise aasta kriminaalasjadest rääkides tõi Annely Erm välja, et ühes uuritakse, kas osaühing võis 2011. aastal toetuse taotlemisel esitada PRIA-le investeeringuobjekti maksumuse kohta ebaõigeid andmeid. Teine kriminaalasi käsitleb seda, kas mõned osaühingud ja FIE-d võisid aastatel 2010–2012 PRIA-le valeandmeid esitada.