Nende vastutusel on 80 kilomeetrit Peipsi järve ja Narva jõe kaldajoont, millest 60 kilomeetrit on Eesti Vabariigi piiri.

Üle ega ümber ei saa faktist, et kõik kolm üksust asuvad looduskaunis kohas. Looduse ilu kiidavad pea kõik siin töötavad piirivalvurid ning mitmegi puhul on kaunis paik saanud kaalukeeleks töökoha valimisel, kirjutatakse politsei- ja piirivalveameti Facebooki lehel.

Piirivalvurite sõnul on kevad juba loomad liikvele ajanud. Kordoni lähistel on mitu korda karu uitamas nähtud ja koprad on sagedased kaaslased jalgsipatrullidel.

Talvel on pilt teine - vahel harva ukerdab end külmaks ajaks paksuks söönud kährik mööda kõrgete lumevallidega ääristatud sõiduteed.

Kordoni koduloomadest rääkides meenutavad piirivalvurid aga kassi, kes kunagi Vasknarvas elas. Kass saatis piirivalvureid nende patrullis kindla metsatukani ning jäi siis meeste tagasitulekut ootama, et nendega hiljem kodu poole tagasi tulla. Ja kui juhtus, et patrullis said taskulambi patareid tühjaks, siis teadsid mehed, et metsatukani jõudes on hea kassi valge sabatuti järgi kordonisse tagasi navigeerida.

Kollaaž piirivalvurite loodushetkedest (autor: politsei- ja piirivalveamet).