Üritus toob kokku Eesti paremiku nii ratsasportlaste kui noorhobuste seas ja sellest on kujunenud hobusekasvatajate aasta tähtsündmus.

Parkuurid noorhobustele peetakse kõrgusel 90-125 cm, võitjad selgitatakse välja kahe osavõistluse kompleksarvestuse (kahe päeva karistuspunktide summa) ja vajadusel ümberhüpete alusel. Võistlusel osaleb kokku ligi sada 4-6-aastast noorhobust. Kõige suurem arv hobuseid stardib 5-aastaste hobuste klassis, nimelt 40.

Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts ja Eesti Hobusekasvatajate Selts on välja pannud ka preemiad auhinnalisele kohale tulnud Eestis kasvatatud hobustele. Lisaks saab parima tulemuse välja sõitnud 7-aastane hobune Helketmari eriauhinna.

Võistlusele saab kaasa elada pühapäeval ka Hobumaailm.ee vahendusel, kus näidatakse otseülekannet Niitväljalt. Noorhobuste sõite kommenteerib Eesti Sporthobusekasvatajate Seltsi juhatuse esimees Raigo Kollom.

Võistlust korraldavad Niitvälja Ratsaspordiklubi MTÜ koostöös Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi, Eesti Hobusekasvatajate Seltsi ja Eesti Ratsaspordi Liiduga. Võistluse eesmärgiks on väärtustada noori hobuseid, nende kasvatajaid ja omanikke ning elavdada hobuste turgu Eestis, suurendades ka Eesti hobusekasvatuse ekspordipotentsiaali.

Täpne ajakava ja osalejate info on üleval SIIN, ürituse info ja kajastus Facebookis.