Jüriöö jooks on Saue valla traditsiooniline perespordi sündmus, mis esmakordselt toimus aastal 2004 Vanamõisa külas. Aastate jooksul on sündmust korraldanud Saue valla erinevad külad (Hüüru, Maidla, Tuula, Ääsmäe, Jõgisoo, Vanamõisa).

Eesmärgiks on pakkuda oma koduvallas värskes õhus sportlikku vaba aja veetmise võimalust kogu perele ja propageerida kaasamise läbi sportlikke eluviise. Seekord toimub juba X Jüriööjooks ja tänavuse ürituse korraldajaks on Ääsmäe küla. Oleme ju aktiivsete kodanike vald ja loodame kõik, et aktiivne liikumine on üks osa meie elukvaliteedist ja ainult me ise saame sellesse kõige enam panustada. Tulemas on põnev pereüritus erineva võimekuse ja oskustega rahvasportlastele erinevate etapipikkuste ja üllatusülesannetega. Õhtu vaimsust hoiab üleval õhtujuht Valmar Dreger ning ansambel Ingles. Kohal avatud puhvet ja jagatakse sooja suppi Saue naisekodukaitsjate poolt.

Üritust toetavad Laitse Rallypark, Hobuteenused OÜ, Militaarseiklus OÜ, Kadarbiku Köögivili OÜ, Balsnack AS, Saue Vallavalitsus, Maanteeamet, Kuristu Miniloomaed ning osaliselt rahastatakse tegevust Euroopa Sotsiaalfondi programmist "Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2013-2014".

Ürituse täpsem ajakava ning tegevused on nähtavalt meie kodulehel ja FB lehel.