MTÜ Arkna Terviseküla koosneb kolmest tegusast inimesest, kes kõik on õppinud rahvusvahelist äri ja selle juhtimist ning näiteks Nele Rogenbaum on olnud ka väikeettevõtja Kreekas. Lisaks temale kuuluvad MTÜ juhatusse Olle Saare ja Piret Kuldkepp, kes 2005. aastal suhteliselt juhuslikult Arkna mõisakompleksi sattusid, hiljem selle ära ostsid ja 2012. aastal seal ka põllumajandusüksuse (piimakarja) käivitasid."Arkna kompleks on seisnud 20 aastat jõude," lisas Olle Saare. "Mõnes mõttes on see meie õnn, sest 20 aasta jooksul pole seal midagi tehtud ja seega pole midagi ka ära lõhutud."

Mõisaomanikel on hoopis suuremad plaanid kui mõisa peamajast endale suvekodu ehitada või siis turistidele mõnd vana tooli ja kummutit näidata. Kolmiku plaanide kohaselt hakkab mõis tulevikus tegutsema täiesti iseseisva ja kasumit tootva põllumajandusüksusena nagu vanasti, ja samas peab see muutuma ka turismiobjektiks. Ühe sõnaga: piimakarjast, ravimtaimeaiast ja matkarajast kuni väikesi spaa ning konverentsikeskuseni.

Lisaks loodavad projekti eestvedajad panustada kohalikku elukeskkonda. Näiteks on plaanis hakata tootma taastuvenergiat. Praegune 150 elanikuga Arkna küla võiks arenduse teises etapis kasvada vähemalt poole võrra, sest MTÜ kasutada on 700 hektarit maad ja osale sellest kavatsetakse ehitada n-ö aktiivmajad. Kompleksi käivitumisel luuakse vähemalt 50 põhitöökohta, millele suveperioodil lisandub veel 25.