Kehtna Mõisa OÜ (KMOY) kanalas teostati põhjalik siseruumide ümberkorraldus. Varem munesid kanalas 3600 kana kahekordsetes puurides ning ühel hooajal katseliselt iseehitatud vabapidamisel, kus kanadel oli võimalus õrtel kükitada.

Praegu toimub munade tootmine täiuslike tänapäevaste seadmete abil. Kanadel on korralikud munemispesad, joomise võimalused, söögirennid, automaatsed kliimaseadmed, munade kokkukorjamiseks transportöörid ning muidugi ka õrred.

Kirjeldatud seadmetega on varustatud kanalas kaks tootmisruumi, millest väiksem tibula seisis aastaid jõude.

Kokku on KMOY kanalas 6800 õnnelikku õrrekana, kes munevad üle viie ja poole tuhande muna päevas. Investeeringu maht kanala uutesse seadmetesse koos ümberehitamistega oli üle 80 000 €, mille teostasime omavahendite arvelt.

Varem müüsime aastas 1 miljon kanamuna, nüüd on müügiks peaaegu kaks korda rohkem mune.

KMOY kanade söödas on juba aastaid lisandina rapsiõli, mis muudab müüdavad värsked kanamunad inimesele tervislikumaks - oomega 3!

Tootmishoone laiendamine uuendas tootevalikut

OÜ-l Kehtna Lihatööstus valmis sel suvel tootmishoone laiendus - rajasime külmkambrid ning kohendasime senise tootmise ruume selliselt, et oleks võimalik valmistada sinkisid, pakendada lihakaupasid toidukäitlemise normidele vastavalt.

Nimetatud investeering võimaldas suurendada ja uuendada valmistatud lihatoodete sortimenti.

Toodete nimistus on maitsvad veisesingid ja seasingid, sibularõngas - uus väga maitsev rõngasvorst, ning palju muid lihakaupu. Loomulikult müüme ostjatele teada-tuntud poolsuitsu- ja keeduvorste.

Uue maitse on saanud viinerid, valmistatakse kruubivorsti ja loomulikult verivorsti, mille nõudlus talveperioodil kasvab.

Investeering lihatööstuse tootmishoone laiendusse ning seadmetesse oli kokku üle 60 000 euro, mida toetas MAK-i meede 1.6 pooles mahus.

Jõuludeks pakume jõulupraadi sea abalihast küpsetuskarbis. Juba praegu tuntakse selle toote vastu elavat huvi.