"Paar aastat tagasi katsetasin mingisuguse purgisüsteemiga. Panin purgi põhja õunatüki ja rullisin paberi purgisuusse koonuseks. Väideti, et kärbsed ronivad õuna näksima ega oska enam purgist välja tulla. No tulid mis ludises, kasu polnud sest asjast kõige vähematki," kirjeldab üks hädasolija.

Äädika- ehk puuviljakärbsed tekivad augustis tuppa isegi siis, kui lahtisi puuvilju toas pole ning prügikasti tühjendatakse eeskujulikult lausa mitu korda päevas.

Õnneks äädikakärbsed ei hammusta, aga tüütud on nad ikkagi ja parem, kui neid toas poleks.

Internetis surfates leiab nende pisikeste tiivuliste ohjamiseks mitmesuguseid erinevaid soovitusi. Üks tõhusamaid tundub olevat püüdmine tolmuimejaga. Maaleht katsetas ja on tulemustega rahul: äädikakärbsed on uimased lendajad ja lasevad end ilusti tolmukotti imeda.

Soovitatakse tuua tuppa ka kastanimune või tomativarsi või tilgutada kapinurkadele lavendliõli. Ilmselt on siis lõhn see, mis putukad eemale peletab.

Ka uputamist võib proovida. "Pane köögilauale lameda põhjaga kausike, kuhu nirista veiniäädikat, nõudepesuvahendit ja natuke vett, lase segul natuke käärima minna. Kärbsed lendavad kausi sisse ja upuvad ära," kõlab juhis.

Kui sul on mõni hea nipp äädikakärbeste tõrjumiseks, ära hoia seda endale, vaid anna ka teistele teada, pannes see kirja loo juurde kommentaarina.