Tartu noorte sõnul on Kristel vabakonna jaoks unistuste ametnik: pühendunud, inspireeriv, alati valmis aitama, vajadusel ka oma vabast ajast. Tema tegevuse tulemusena on Tartus tekkinud võrgustik omavahel tihedalt koostööd tegevatest noortevaldkonna huvilistest ning kasvanud põlvkond noori, kes nüüd juba ise valdkonda panustavad ja noorte arengut toetavad.

Aasta vabaühendus on Eesti Interneti Kogukond. Aasta teo auhind läks jagamisele kahe kodanikualgatuse vahel - külaliikumise Kodukant korraldatud “Avatud külaväravad” ja "Teeme ära!" talgutest välja kasvanud Let’s do it! World Cleanup. Aasta ettevõtte tiitli saab esmakordselt sotsiaalne ettevõte MTÜ Abikäsi.

Aasta missiooniinimene on Vanalinna Hariduskolleegiumi abiturient Johanna Maria Juhandi, kes korraldas mullu novembris kontserdi koos abikaasaga kümmet last kasvatavale Nadežda Atajevale, kes teenib elatist laulmisega Viru tunnelis.

Lisaks viiele traditsioonilisele kategooriale antakse välja kaks eriauhinda. Tiitli “Aasta pioneer” saab ühisrahastusplatvorm Hooandja ja eriauhinna “Aasta hääl” Silver Meikar.