Mardilaat Helsingis on Haapsalu ja Läänemaa nägu


Üritusel astuvad üles proua Evelin Ilves ja Läänemaaga seotud Sofi Oksanen. Üritust veavad läänlased – Soome aasta nooreks näitlejaks valitud Antti Lang ja Eestis tuntud näitleja Sepo Seeman.

Silmailuks on erinevad moešoud – oma imekauneid linaseid tikitud kleite näitab Tikimari, moekunstnik Liivia Leškini kollektsioon on oma tuntud headuses, samuti näeb Haapsalu salle noorte modellide õlul.

Lastele pakub põnevat tegemist Iloni Imedemaa koos kloun Ummiga. Kinosaalis on Läänemaaga seotud filmid, näitustega on väljas tuntud Läänemaa fotograaf Arvo Tarmula.

Kindlasti tasub uudistada Läänemaa turismiettevõtete väljapanekut – spetsiaalselt mardilaadaks on kokku pandud erinevaid pakkumisi ja pakette. Läänemaa äri– ja turismivõimalusi tutvustatakse Soome spetsialistidele reedel toimuvatel seminaridel.

Läänemaa käsitöö on esindatud Haapsalu sallidest Lihula lilltikandini, puidust klaasini, keraamikast kangasteni, ehetest lambavillani, sekka (käsitöölist) toidupoolist ka.

Vahvaid esinemisi on laupäeval ja pühapäeval suurel laval iga poole tunni järel – tantsušoud, intervjuud, muusikat, vehklemise demonstratsioon jpm. Reede õhtu on väärika muusika nautijatele – Temppeliaukio kirikus toimub kontsert Musikaalne Läänemaa, kus saab kuulda Läänemaaga seotud esinejatelt Läänemaaga seotud heliloojate loomingut. Laupäeva õhtul on aga rahvapidu ansambliga Kala.

Soome-Eesti kultuuriselts Tuglase Selts korraldab Mardilaata aastast 1983. Suurpartner on EAS Turismiarenduskeskus.

Haapsalu ja Läänemaa poolt on üritust korraldamas MTÜ Läänemaa Turism, Läänemaa Arenduskeskus, Haapsalu Linnavalitsus, Lääne Maavalitus, Läänemaa Omavalitsuste Liit, MTÜ Kodukant Läänemaa.