Kümnetuhandes PRIA registris kirja pandud hobuslane on tänavu 19. märtsil sündinud täkk Teemant, kelle kohta väljastas passi Eesti Hobusekasvatajate Selts.

Teemanti kodukoht on Põlvamaal Mooste vallas Üvasi talus. Perenaine Anne Grünberg ütles, et lisaks Teemantile on talus praegu ka üks poni ning mära. "Varem oleme kasvatanud tori tõugu hobuseid. Möödunud aastal sai meie
kasvatatud eesti tõugu hobune koguni parima noormära tiitli. Praeguseks
on veel alles paar lemmikhobust ja nüüd tegeleme kitsekasvatusega,“ “ rääkis Anne Grünberg.

Hobuste liikumisi Euroopa Liidu liikmesriikide vahel ei registreerita, mistõttu osa registreeritud hobuslasi on praegu teistes liikmesriikides. Kui samas vaadata näiteks PRIA-le loomade (sh hobuste) karjatamise toetuse taotlemisel esitatud andmeid, siis asub palju teistes liikmesriikides registreeritud hobuseid Eestis. „Seega võib üsna julgelt öelda, et Eestis kasvatatavate hobuslaste arv on jõudnud kümne tuhande loomani,“ tõdes PRIA registrite osakonna juhataja Kiido Levin.

Hobuslaste registris registreeritakse lisaks hobustele ka eeslid ja sebrad. Riiklikku põllumajandusloomade registrit peab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA).