Mardilaat pakub ainulaadset võimalust tutvuda Eesti kultuuri, turismivõimaluste, käsitöö ja toiduga. Laadahall jaguneb kaheks: käsitööliste müügialaks ning ühise ilmega turismialaks. Laat toimub 1983. aastast ja sellest ajast on taolise ürituse korraldamine muutunud traditsiooniks. 2008. aastal oli ürituse keskmes Pärnu ja Pärnumaa.

Mardilaada ainulaadsus seisneb võimaluses ühendada nii kaubandus kui ka kultuur. Peale kõrge kvaliteediga käsitöökaupade, kunstitoodete ja raamatute müügi saavad külastajad osa Eesti esinejate etteastetest. Sel aastal keskendub laat saarte kultuuriprogrammile.

Pärnu linn ja maakond on esindatud ühiselt teiste Eesti regioonidega EAS Turismiarenduskeskuse poolt koordineeritud turismialal. Selle aasta uuendusena on alal lava, kus turismivõimalusi tutvustavad intervjuud vahelduvad muusikaliste etteastetega. Huvilistele jagatakse infot Pärnu ja Pärnumaa puhkusevõimaluste kohta talveperioodil, samuti eelseisvate ürituste kohta. Suur rõhk on veebruarikuus toimuva Jääfestivali tutvustamisel, kuhu oodatakse koolivaheaega pidama ka Soome peresid.

2010. aastal tutvustas Mardilaadal oma tegevust ja müüs tooteid üle 150 ettevõtte, organisatsiooni, käsitöölise ja kunstniku. Üritust külastas üle 15 0000 huvilise.

Mardilaat toimub Helsingis, Soome suurimas kultuurikeskuses, Kaablitehases.

Programmi leiate www.martinmarkkinat.fi