Ürituse avavad regionaalminister Siim Kiisler, Saku vallavanem Kuno Rooba ja Saue vallavanem Andres Laisk. Üritusel tutvustatakse ka ülespandud postrite ja makettide abil Euroopa tulevikuhoonet - nullenergiahoonet Nõlvaku lasteaia näitel. „„On heameel, et uus lasteaed toob leevendust puuduvate lasteaiakohtade probleemile, aga samavõrd oleme uhked, et rajatav hoone saab olema kõige energiatõhusam ja innovaatilisima sisekliimat kujundava tehnoloogiaga avaliku sektori ehitis Eestis,"" kinnitas Saue vallavanem Andres Laisk.

Saue ja Saku valla koostöös valmib 2012. aastal Laagri alevikku aadressile Kaselaane1/Vanasilla 31a Nõlvaku lasteaed, mille ehitustööd lähevad kokku maksma ca 2 miljonit eurot.  Sellest EL Regionaalarengu Fondi toetus on planeeritud 1, 6 miljonit eurot. Projekteeritud on kuus rühmaruumi kokku 120 lapsele, millest 100 kohta jääb Saue vallale, 20 Saku vallale.

Lasteaia netopind on 1600 m2 ning see tuleb kahekorruseline, väga kompaktne ja energiasäästlik, parima võimaliku sisekliima ja kaasaegseima tehnoloogiaga. Kogu lasteaia kütteks kulub sama palju energiat kui tavalise ühepereelamu kütteks. Kasutatakse tervisesõbralikke ja toksiliste ainete vabasid ehitusmaterjale (naturaalne linoleum, puit, puitkiud helisummutusplaadid, looduslikud värvid, kivi). Automaatikasüsteemi abil kontrollitakse hoone valgustust, ventilatsiooni- ja küttesüsteeme. Ruumide temperatuuri ja õhuvahetust reguleeritakse lisaks aeg- ja sündmusprogrammile ka ruumi hõivatuse järgi.