Kuumade suveilmade saabudes oleks paslik koeraga jalutamine nihutada varajasele jahedale hommikule ja hilisele õhtule, kui päevane kuumus on taandunud. Kui väliskeskonna temperatuur muutub liiga kõrgeks, ei suuda loom end ise jahutada ning kehatemperatuur hakkab kiiresti tõusma. See võib juhtuda nii jalutuskäigul kuuma ilmaga kui ka sõitvas autos. Loom ei higista sarnaselt inimesele, et end jahutada, vaid lõõtsutab. Kuumarabandus võib tabada kergemini kutsikaid ja eakaid loomi, ülekaalulised ja paksu tumedama karvaga loomad on ka riskigrupis. Arvestama peaks sellega, et kuumarabandus on kiire kuluga ja võib lõppeda looma surmaga.

Kuidas kuumarabandust ära tunda?

Loom on rahutu, hingeldab intensiivselt, kael on ette sirutatud ja keel suust väljas. Loom on nõrk ja loid, limaskestad on erkpunased. Esineb ka oksendust ja kõhulahtisust, loom võib kaotada teadvuse. Kehatemperatuur on tõusnud üle 41 kraadi.

Mida koheselt ette võtta?

Loom tuleb viia kiiresti jahedasse ja varjulisse kohta. Kui loom joob, võiks anda talle jahedat vett nii palju, kui janu on. Võimalusel kasta loom jaheda veega märjaks, kaasa arvatud pea, see alandab kiiresti kehatemperatuuri. Kui see pole võimalik, siis asetada jääkott pea peale ajuturse vältimiseks ja anda loomale rahu. Võib masseerida looma jalgu, et kiirendada vereringlust. Kindlasti võtke ühendust konsultatsiooniks oma loomaarstiga.

Soovin teile õigeid valikuid.