Raamatu toimetaja Kaarel Aluoja tunnistab, et viimased kuud enne raamatu valmimist on olnud pingelised. „Uneaega on kippunud napiks jääma, sest raamatutegu on toimud ikkagi põhiliselt õhtutundidel või siis nädalavahetusel. Õnneks on nüüd materjal trükis ja raamatu esitlus peaks toimuma 2. juulil."

Samas on Aluojal heameel tõdeda, et uues raamatus on saanud korraliku ülevaate mitmed olulised teemad. „Alati on hea, kui saab anda tervikliku ülevaate mõnest ajajärgust Türi linna ajaloos. Seekord on üheks selliseks teemaks Leo Rehela koostatud Türi Aianduse ja Mesinduse Seltsi tegevus asutamisest tänapäevani," lisab ta.

Samuti on raamatus Esta Saksa põhjalikult kirjeldanud Türi raamatukogude lugu. „Esimene raamatute laenutuse punkt tekkis Türil 1920ndatel, hilisematel aastatel oli lausa kaks raamatukogu: laste ja täiskasvanute oma, mis hiljem üheks liideti," täpsustab Aluoja. Türi kooliloost ilmuv artikkel kajastab seekord aastaid 1944- 1953, selle on kirjutanud Kristel Leif. Raamatu noorim autor, Leini Tiik, kes kevadel lõpetas Türi Gümnaasiumi 11. klassi, täiendab oma looga Rein Raamatust eelnevat teemat.

Aluoja sõnul teevad raamatu huvitavaks viis artiklit, mille võiks kokku võtta koondpealkirjaga „Türi läbi mitme silmapaari". Need on erinevate inimeste lood erinevatest aegadest: kunagine Türi linnapea Ants Viirmaa annab näiteks põhjaliku ülevaate linnast 1939. aastal kirjutatud artiklis, hoopis teistsuguse pildi saame aga loost, mille Laine Sinikas kirjutas rajoonilehele Võitlev Sõna 1976. aastal.

„Vaadates raamatule kui tervikule, võikski öelda, et seekord on põhiliselt kajastatud teemad, mis ajaliselt jäävad viimasest suurest sõjast ülespoole," sõnab Aluoja. „Sellepärast on ka kaanekujunduseks vaade Türi linna kerkivatest individuaalelamutest, mille ehitust alustati põhiliselt 1950-60ndatel."

Pärimisele, mitu raamatut Türi ajaloost veel saaks kirjutada, vastab Aluoja lihtsalt: „Küll ja küll."

TASUB TEADATüri raamatu esimene osa nägi ilmavalgust aastal 1996. II ning III osa ilmusid 2001 ja 2006. 2008 ilmus IV raamat. Vahetunud on ka autorite koosseis, neist nelja raamatu tegemisel on osalenud Ago Pajur, Edith Ruisu ja Juta Rikk. Raamatu tiraaž on 1000.