Kadrinas avatud naismehhanisaatorite pink on Eestis tõesti ainulaadne,” kinnitas arvult juba 16. naismehhanisaatorite kokkutuleku Kadrina kandi peakorraldaja Enn Ambos.

Ta kiitis pingi autorit Põltsamaa kandi Pajusi küla meest, kel nimeks Heino Sutting.

„Mõtlesime kaunistusena ka kultivaatori piidele ja muudele masinate detailidele aga jäime lõpuks ikka adrahõlmade juurde,” selgitas Ambos.

Kadrinas toimunud naismehhanisaatorite kokkutuleku raames tulid kokku roolipiigad, põkaprintsessid, natimutid, lindileedid. Just sellised hellitusnimed on naistel, kes hoidsid ENSV aegadel traktori- ja kombainirooli ning kandisid toonase kombe vastaselt jalas pükse.

Naismehhanisaatorite kokkutulekud said alguse 1973. aastal Viljandimaal Tarvastus. Järgmine kokkutulek toimub aga aasta pärast Raplamaal.

Vähem kui kuu aega enne vallamaja juurde, Kadrina EPT mälestuskivi kõrvale naismehhanisaatorite pingi paigutamist said enesele ülistusistme ka saunanaised.

Saunanaise pink püstitati 61-aastase Kadrina sauna kõrvale.

Teadaolevalt pole Eestist ühtegi teist maa-asulat, kus asuvad kaks mälestus-, ülistus- ja kiidupinki on mõlemad pühendatud üksnes naistele.