Eestimaad katab kohev ja üsna paks lumavaip, suusarajad on sisse aetud isegi saartel, mida viimaseid talvesid meenutades tõeliseks imeks võib nimetada.

Tänahommikuse seisuga on kõige paksem lumekiht maas Jõhvi, Otepää ja Jõgeva ümbruses ning Kihnu saarel, neile järgnevad Kehra ja Tuulemäe. Vaata kaarti!

Paaril järgneval päeval lubab ilmateenistus lund juurdegi:

  • Laupäeval (10.02.) jääme kõrgrõhkkonna serva. Öösel on sajuvõimalus väike, päeval lisandub pilvi ja kohati võib vähest lund sadada. Puhub nõrk idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -6..-11, kohati langeb -13, päeval tõuseb -2..-6°C.
  • Pühapäeval (11.02.) kõrgrõhuala mõju väheneb ja pealelõunal laieneb Skandinaaviast Läänemerele madalrõhkkonna serv. Vähest lund sajab vaid kohati. Tuul pöördub kagusse ja päeva jooksul veidi tugevneb, rannikul õhtul puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on öösel -7..-11, saartel kohati -4°C, päeval -1..-5°C.
  • Esmaspäeval (12.02.) jõuab Oslo lähistele uus aktiivne osatsüklon. Öösel ja ennelõunal on sajuvõimalus väike, pärastlõunal on saartele oodata lumesadu, mis õhtuks laieneb mandrile. Kagutuul tugevneb, rannikul ulatuvad tuuleiilid 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel -2..-7, päeval 0..-4°C.

Lumine ja kaunis talvehommik Tallinnas: