Täna tulevad esmakordselt kaamera ette loodusemehed, kes aastate jooksul kaamera ja hirvede eest hoolt kandnud.

Zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK jahindusspetsialist Uno Vait räägivad kell 14 algava pooltunni jooksul hirvede eluolust – aastaringist metsas, loomade pereelust, sarvedest ja sarvede vajalikkusest. Samuti pajatatakse aastate jooksul hirveplatsil juhtunud lugusid. RMK hirvekaamera otsepilti saab jälgida RMK loodusblogi lehelt.

“2015. aastal kaamera ette jäänud kummaline tumeda ja pika sassis karvkattega hirv oli lausa mõistatus. Koomiline hetk saabus aga siis, kui platsile jalutas “turbaniga” hirvepull, kelle sarvede ümber oli takerdunud paras pahmakas silopalli lehvivaid kiletükke. Kord lendas pasknäär hirve selga ja “sõitis” jupp aega rahulikult astuva pulli seljas,” meenutab Hunt.

Veider oli juhtum ärritunud hirvega, kes vihastas lombil ujuvate sinikaelpartide peale ja peletas neid järjest veesilma teise serva. Möödunud hooajal jäädvustas kaamerasilm hetke, mil kevadel üks hirv teisel jalaga sarve peast lõi.

Kaamera kaudu on võimalik jälgida ka teiste metsaelanike tegemisi. “Vahva oli vaadata, kuidas hilissügiseselt paks mäger ja samavõrd rasva söönud kährik ninad vastamisi ahnelt õunu lätsutasid või metsnugist, kes õunahunnikust pikalt kõige paremat õuna otsis ja oma peasuuruse viljaga kase otsa ronis. Näha sai ka hiirejahil rebast,” tõi Hunt mõned näited.

RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritsevat loodust ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid.