Youth Ag-Summit on ülemaailmne iga kahe aasta järel toimuv noorte konverents, mille eesmärk on inspireerida ja ühendada järgmise põlvkonna noori juhte põllumajanduses ja sellega seotud valdkondades. Varem Kanadas ja Austraalias peetud üritustele järgnev tänavune tippkohtumine toimub esimest korda Euroopas.

Eestit esindab foorumil noor andekas toiduteadlane Mariliis Holm, kellega Maalehtki mõne aja eest intervjuu avaldas.

Teised delegaadid on pärit 48 riigist: Argentiina, Austraalia, Bangladesh, Belgia, Boliivia, Botswana, Brasiilia, Colombia, Ecuador, El Salvador, Filipiinid, Guatemala, Hiina, Hispaania, Iirimaa, India, Indoneesia, Itaalia, Jaapan, Kanada, Keenia, Leedu, Lõuna-Aafrika, Madalmaad, Malaisia, Nepal, Nigeeria, Paraguay, Poola, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Soome, Sri Lanka, Zimbabwe, Taani, Tai, Tansaania, Tšiili, Türgi, Uganda, Ukraina, Ungari, USA, Uus-Meremaa, Venemaa, Vietnam ja Ühendkuningriik.

Järgmise nelja päeva jooksul püüavad nad ühiselt välja pakkuda uuenduslikke, kestlikke ja elulisi lahendusi maailma toiduga kindlustamise probleemidele. Noortelt oodatakse konkreetseid ideid, mille abil on võimalik teha edusamme kogu maailma põllumajanduses ja mida nad saavad ka oma
koduriigis kasutada.

Tippkohtumise korraldas Bayer, keda toetasid kaks noorte põllumajandustootjate organisatsiooni, Groene Kring ja Fédération des Jeunes Agriculteurs. Pärast summitit valitakse välja tugevaimad ideed, mis saavad firmalt Bayer rahalise toetuse ja abi idee väljaarendamisel.

Delegaatidega tutvumiseks ja tippkohtumise kohta lisateabe saamiseks külastage veebilehte www.youthagsummit.com. Kõige värskemad uudised leiate aadressilt https://www.facebook.com/YouthAgSummit/.