Tegemist oli vaieldamatult Virumaa ajaloo suurima lavastusega, etendusega, kus stiilseid osalisi enam kui 600, sealhulgas ka koolimaja avamisele saabunud president Konstantin Päts.

Kogu ettevõtmises kaasa löönud koolipere oli alates õpetajatest ja kokatädidest ning lõpetades jõnglastega stiilselt kostümeeritud. Kanti eestiaegseid nimesid ja rõivaid, tundides õpiti 1939 aasta õpikute järgi. Aktus algas kirikulauluga ning lõppes koolimaja ehituse toetuseks annetuste - näiteks munade, tärklise ja tuletõrjevarustuse - üleandmisega.

Erilise detailina mainiti pool päeva kestnud stiilse aktsiooni puhul ära sedagi, et tualettruumidest kadus ajarännaku ajaks tavapärane tualettpaber, seda asendasid vanad ajalehed.

Tagasiminek aastasse 1939 oli osa Kadrina kooli 115. sünnipäeva tähistamisest, mis kulmineerub täna, laupäeval, 6. oktoobril vilistlaste peoga.

Rännuprojekti juht, Kadrina keskkooli ajalooõpetaja Evelin Tiiter ütles, väsinud, kuid õnnelikuna, et ta valmistas sündmust ette ligi kolm aastat.