Kingituse kohaletooja, Emmaste valla kultuurijuht Anne-Ly Torstensson rääkis, et Soomes on palomiehille sokkide kudumine üsna levinud, kirjutab Hiiu Leht.

Korraldatakse lausa kampaaniaid, kus käsitööhuvilised kingivad tuletõrjujatele sokke. Kajaani kirikukogukonna vabatahtlikud tahavad inimestele rõõmu valmistada ja korraldavad heategevuskampaaniaid, sh ka Eesti eri paikades. Torstenssonist sai nende vahendaja Hiiumaal ja tal on juba neljal korral tulnud olla kingitusetooja toredas rollis. Käina päästjaile mõeldud erivärvilisi sokke oli suur pappkastitäis.

Esimene söakas oli Varto Lillema, kel küsis endale kõige väiksemaid. Proovis jalga punaseid, millised Anne-Ly talle karbist ulatas. Sokid olid parajad ja jäetigi kohe jalga. Varto tänas sokkide saatjaid ning kiitis oma naist, kes samuti usin kuduja. “Ütle neile kõigile edasi meie suur tänu,” lisas Hiiumaa päästepiirkonna juhataja Hannes Aasma ja selgitas, et sokid on päästjate põhivarustuse üks ja väga oluline osa, mida riik tuletõrjujale ei anna.