Maikuu viimasel päeval on Harjumäel oleva laululava juurde kogunenud paarsada inimest. Parklaks muudetud heinamaal annab hilinejal autode vahel tühja kohta otsida. Sealsamas lookleva Pühajõe järgi nime saanud Pühajõe perepäeva peaesinejad on klounipaar Piip ja Tuut. Suuremad ja väiksemad lapsed naeravad laginal nende etteastet vaadates ja võtavad pärast pikka järjekorda, et klounidega koos pilti teha.

“Pühajõega seoses on meil lausa ürituste sari,” räägib Osula külaseltsi juhatuse liige Tiina Männe teisel pool laululava, kuhu on kogunenud seltsi eestvedajad. Lisaks perepäevale toimub Hauka laadaga samal päeval Pühajõe käsitöölaat. Põhjuseks see, et Hauka laat on nii ülerahvastatud, et kohalik ei saagi oma kaupa sinna viia ja eelkõige on varju jäänud käsitöö osa.

Mullu peeti Varese külalistemajas esimene Pühajõe käsitöölaat ja see läks hästi – müüjaid oli ligi poolsada, aga kuna ilm oli kehv, jäi külastajate arv paari tuhande ringi. Koht on selline, kust paljud Hauka laadale minejad mööda sõidavad ja seetõttu on lihtne korraks peatus teha. Laat lõppes kontserdiga ja ka tänavu on see plaanis.