Vastlapäeval oli vanasti kombeks seitse korda juukseid kammida ja toad korralikult ära koristada. Loomulikult keedeti seajalgadest herne- või osasuppi, tehti kontidest vurrid ja lasti ligu, rääkisid lustima tulnud lastele ERMi töötajad. ERMi direktor Tõnis Lukas rõhutas traditsioonide hoidmise vajalikkust. „Teeme ikka nii, nagu vanad eestlased tegid!“

Juulis toimuvaks noorte laulu- ja tantsupeoks ettevalmistuvad Tartu noored laulsid ja tantsisid vastlapäeval, mängisid rahvamänge, panid oma osavuse proovile, lasid pikad vastlaliud ja jälgisid huviga, kuidas keedetakse lõkke kohal hernesuppi.

Põltsamaa Felixi turundusdirektor Marek Viilol rääkis lastele millest ja kuidas tehakse hernesuppi. „Herned ja oad on head valguallikad, nii et sportlased, kes tarvitavad valgujooke, võiks selle asemel süüa hoopis kuivatatud herneid,“ ütles ta. „Vanasti kutsuti hernest vaese mehe lihaks.“

Kui ta hakkas seajalgu supipotti panema ja küsis lastelt, kas nad on varem seajalgu näinud, tormasid noored lähemale, et sellisele imeasjale pilk peale visata. Supp sai maitsev ja kadus kiiresti sööjate kõhtu, nagu vastlakuklidki.

Pärast sai ERMI lahkete töötajate käe all valmistada seakontidest vastlavurre, et põrsastel siredad jalad kasvaksid, nagu vanasti usuti.