„Eesti ja Hiina ametkondade koostöö tulemusel on tänaseks allkirjastatud nii piima- kui kalaprotokoll kilu ja räime osas, mis on avanud võimaluse nende toodete ekspordiks Hiina. Loomsetest saadustest on Eesti avaldanud soovi ka lõhilaste, linnu- ja veiseliha ning mesindussaaduste ekspordiks ning dokumentatsiooni ettevalmistamine nendele toodetele impordiloa taotlemiseks on juba alanud,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse. „Samuti on Eesti toidutootjatel huvi nii teravilja, lastetoitude kui jookide ekspordiks. Kaubandusläbirääkimistega edasiliikumiseks vaatame kohtumisel Hiina põllumajandusministriga üle Eesti ja Hiina ministeeriumide vahel sõlmitud senise koostöö tegevuskava, et leppida kokku tulevastes kohtumistes ja koostööprioriteetides.“

Kunmingis toimuval ministrite kohtumisel on arutusel riikidevaheliste kaubandussuhete arendamine, aga ka koostöösidemete tugevdamine põllumajandusteaduse ja -tehnoloogia vallas. Ühtlasi edastab minister Kruuse Hiina ministrile kutse osaleda 2017. aasta aprillis toimuval Agrofoorumil Tartus.

Minister Urmas Kruuse viibib 4.-8. novembrini Hiina põllumajandusministeeriumi kutsel ametlikul visiidil Hiina Rahvavabariigis, kus osaleb 11. Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide põllumajanduskaubanduse ja majanduskoostöö foorumil. Ministrit saadavad visiidil Maaeluministeeriumi kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron, välissuhete osakonna peaspetsialist Galina Jevgrafova.