Teadlased valisid katsealusteks kolm koera, kes omanikest eraldati ning kellele kinnitati külge südamemonitorid. Seejärel viidi koerad omanikega taas kokku ning vaadati, mis nende südametega juhtub. Mõlemad südamed hakkasid üsna kiiresti üksteise rütmi peegeldama.

Südamete löögisagedus jäi küll (vastavalt liigile) erinevaks, kuid nende löökide muster muutus sarnaseks. Koera ning tema omaniku südamed töötasid justkui tandemina, kirjutab Daily Mail.

Mia Cobb Melbourne'i Monashi ülikoolist, kes uuringut läbi viis, oli südametöö sarnasustest üsna üllatunud. "See on päris oluline tulemus, sest kui meie südamerütm muutub loomaga koos olles aeglasemaks, on see ühiskonna ja inimese heaolu seisukohalt väga oluline," selgitas Cobb.

Tema kolleeg dr Craig Duncan lisas, et kuna stress tapab kaasaegses ühiskonnas seda enam, mida hõivatumaks inimesed muutuvad, võib kõnealusest avastusest palju abi olla.

"Me püüame tõestada, et lemmiklooma omamine mõjub igapäevasele stressile positiivselt," sõnas Duncan.

Ka Ameerika Südameliit on kindel, et lemmikloomaomanike südamed on tervemad kui neil, kel lemmikut pole. See võib olla tingitud vajadusest koeraga jalutamas käia, iga ilmaga, väidab südameliit.

Kuid vähe sellest - teaduslikult on tõestatud seegi, et koerad peletavad ka üksindust ning aitavad võidelda glaukoomiga, mis on kõige tavalisem pimedaks jäämise põhjus.