"Mulle tundub, et see hirm on ülespuhutud, kuna enamik põgenikke tuleb Iraagist, Süüriast ja Põhja-Aafrikast, kus ei ole väga palju inimeselt inimesele levivaid infektsioone. Probleem oleks siis, kui nad tuleksid massiliselt Lääne-Aafrikast," rääkis Parts ajakirjale Perearst antud intervjuus.

Ta seletas, et Eestiski on malaariasääsk olemas, aga meie õnneks on ilmastikutingimused sellised, et see haigus ei hakka siin levima, vahendab Med24.

"Sääsk on küll olemas, aga malaaria levikuks on vaja vähemalt kaks nädalat üle 17-kraadist temperatuuri. Seega ta ei levi," ütles Parts.

"Mis haigusi võib veel olla... Hepatiiti esineb üle maailma. A-hepatiiti võib neil olla ja kindlasti ongi, aga meie hügieenitingimustes ta ei levi," jätkas Parts. "Kui sa ikka käsi ja nõusid pesed ning käid tualetis, siis probleemi ei teki. Veel on üksikuid arboviirushaigusi, mille puhangud tekivad üle aastate, aga need pole rahvatervishoiu seisukohalt tähtsad."

Partsi hinnangul pole paanikaks põhjust, sest 500 põgenikku on Eesti jaoks köömes. "Tegelikult pole vahet, kas inimene tuleb siia Kreekast või Süüriast, kuid kreeklasi ja itaallasi me ei karda. Ka alžeerlasi või süürlasi pole mõtet karta. Nad ei too sealt kaasa mingisugust katku," ütles Parts.