"Minu isiklik seisukoht on, et suudame praegu finantseerida vaid erakorralist ravi ning varsti ongi see kõik, mida tervishoidu suunatud 13% eest saame. Erakorraliste patsientide hulk kasvab tohutult," rääkis Jüri Teras portaalile Med24.

"Õige pea oleme olukorras, kus suudame vastu võtta ainult erakorralised haiged, muu tegevus jääb kõrvale ja selleks on vaja alternatiivne rahastamine leida. Oleme valinud kalli tee ning pole teinud kättesaadavaks perearsti, vaid haiglate erakorralise meditsiini osakonnad. Tavainimestel on ootus saada 24/7 meditsiiniabi, aga selle raha eest, mis hetkel meie meditsiinisüsteemis ringleb, ei saa. Mitte sellise meditsiinipersonali hulgaga. Patsientide hulk omakorda järjest kasvab. Selles osas mulle „meeldib“ mõte rajada Tallinnasse veel üks suur haigla. Raske on mõista kuidas tekib meditsiinisüsteemi vahendeid juurde, kui olemasolevat „tekki“ veel õhemaks sikutada," küsis Teras.

Septembri keskel kogunesid Tallinnasse Balti Kirurgide Assotsiatsiooni VIII Kongressile oma ala tipud Euroopast ja tuntud eksperdid kogu maailmast. Kongressil räägitut refereerides viitas Teras, et haigekassa juhi Tanel Rossi kinnitusel on meil väga efektiivne süsteem. "On tõepoolest, aga seda tänu tohutule ületööle ning meditsiinipersonali entusiasmile. Ross arvas, et meie süsteem peab veel vähemalt 10 aastat vastu, samas kui juba praegu oleme aasta lõikes 17 miljoniga miinuses. Soome üks juhtivamaid futurolooge Jouni Ruoppa kahandas optimismi ning pakkus, et kolme aasta pärast on kogu Euroopa meditsiinisüsteem täiesti murtud jalgadega. Tema sõnul pole ükski süsteem paranenud või pole poliitikud soovitusi kuulda võtnud enne, kui olemasolev süsteem on täielikult hävinenud."