Septembrist rektoriametisse asuva Jaak Aaviksoo sõnul ootavad Tallinna tehnikaülikooli ees paratamatud muutused. Aasta lõpuks valmib arengukava, mis aitab ülikooli potentsiaali paremini ära kasutada.

Enne uues ametis tööle asumist keskendub Aaviksoo sootuks muule tegevusele: suvesoojad päevad veedab ta Mulgimaal Halliste lähedal vana talukohta taastades. Traditsioone austav mees peab selliste moodsate märksõnade nagu innovaatilisus ja konkurentsivõime kõrval oluliseks, et Eesti kõrgharidus säiliks ka eestikeelse ja -meelsena.

***
2015 ja TTÜ, 1998 oli TÜ – mis neid olukordi eristab?

Elu on edasi läinud ja olud on väga erinevad. Toona olin olnud ülikooli rektoraadis kuus aastat, tundsin ja teadsin Tartu ülikooli muresid mitte abstraktselt või kõrvaltvaatajana, vaid väga lähedalt. Tartu ülikoolis oli seetõttu rektoriametisse minek sujuvam, evolutsioonilisem.

Tehnikaülikooli arengut olen jälginud kõrvalt ja eks ma tajun muutuste vajadust teisiti. Tean, et ootused ühelt poolt ja hirmud teiselt poolt on üsna suured. See selgitab osalt ka valimistega seonduvaid erinevaid arvamusi.