EBMT juhatus omistas professor Everausile elutööauhinna, tõstmaks esile tema saavutusi luuüdi siirdamises ja meditsiinivaldkonna arendamises nii Eestis kui ka välismaal. „Oleme uhked, et saame tunnustada professor Everausi mitmeid saavutusi hematoloogia edendamisel ja vereloome tüvirakkude siirdamisel,“ sõnas EBMT president J. A. Madrigal, hinnates kõrgelt ka Everausi panust arvukate patsientide elude päästmisel ning kolleegide ja noorte arstide koolitamisel nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Professor Everausi peamised uurimisvaldkonnad on muuhulgas rakuteraapia kasutamine verehaiguste ja kasvajate ravis, transplantatsiooni ja uute tehnoloogiate eetilised aspektid, immuunteraapia võimalused pahaloomuliste kasvajate ravis, personaliseeritud lähenemine onkoloogias ja hematoloogias.

Professor Everaus on Eesti Punase Risti kolmanda järgu teenetemärgi kavaler (2001) ja 2003. aastal omistati talle Tartu ülikooli aumärk. Ta on Tartu ülikooli hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhataja, SA Tartu ülikooli kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhataja ja TÜ hematoloogia-onkoloogia professor.

Nimetatud elutööauhind luuüdi siirdamise valdkonna arendamise eest antakse üle 8. aprillil EBMT aastakoosolekul Londonis.