Küllap kõik teraviljakasvatusega tegelevad põllumehed tunnevad Eino Härmi, sest see mees on pühendanud Tähtvere valla maadele ligi 50 aastat. Praegu kureerib ta AS Tartu Agro agronoomina viljakasvatust, rohumaid, seemneviljakasvatust kokku ligi 4000 ha-l. Taimekasvatuse üldjuhina vastutab ta söödatootmise eest Tartu Agro Vorbuse ja Rahinge veisefarmides ning Ilmatsalu seakasvatuskompleksis. Kokku on vaja sööta varuda ligi 3000 veisele ja 6000 seale.

"Söödavajadused on väga suured- rohusööta on vaja teha 16 000 tonni, maisisilo 4000 tonni ja söödateravilja 6000 tonni," räägib eakas agronoom. Nii ongi selle mehe õlul vist küll vabariigi suurim söödatootmisplaan. Härmi kogemusi on vaja ka kaasaegse heinaseemnekeskuse kureerimisel. 

"Eino Härm on nii pühendunud, et on varavalgest hiliste õhtutundideni tööl ja pole elu jooksul kordagi töökohta vahetanud," tunnustab Tartu Agro juhataja Aavo Mölder.

Eino Härm on agronoomiks koolitanud ka oma poja Andres Härmi, kes majandab Haage Agro OÜ-s ja on võitnud Aasta põllumehe tiitli 2004. aastal.

Foto: Sven Arbet