VALIMISRINGKOND NR 1
Tallinna linn
- Haabersti linnaosa
- Põhja-Tallinna linnaosa
- Kristiine linnaosa
9 mandaati
REFORMIERAKOND
- Taavi Rõivas
- Jaanus Rahumägi
- Remo Holsmer
KESKERAKOND
- Deniss Boroditš
- Viktor Vassiljev
- Vilja Savisaar-Toomast
ISAMAA JA RES PUBLICA LIIT
- Ken-Marti Vaher
- Andres Herkel
- Tarmo Kruusimägi
SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND
- Eiki Nestor
- Kartin Saks
- Hannes Rumm
ROHELISED
- Valdur Lahtvee

VALIMISRINGKOND NR 2
Tallinna linn
- Kesklinna linnaosa
- Lasnamäe linnaosa
- Pirita linnaosa
11 mandaati
REFORMIERAKOND
- Keit Pentus
- Kristen Michal
- Ülle Rajasalu
KESKERAKOND
- Edgar Savisaar
- Olga Sõtnik
- Toomas Vitsut
ISAMAA JA RES PUBLICA LIIT
- Juhan Parts
- Indrek Raudne
- Kalev Vapper
SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND
- Andres Anvelt
- Vadim Belobrovtsev
- Maimu Berg
ROHELISED
- Kaarel Tarand

VALIMISRINGKOND NR 3
Tallinna linn
- Mustamäe linnaosa
- Nõmme linnaosa
8 mandaati
REFORMIERAKOND
- Urmas Paet
- Aivar Sõerd
- Maret Maripuu
KESKERAKOND
- Jüri Ratas
- Merike Martinson
- Rainer Vakra
ISAMAA JA RES PUBLICA LIIT 
- Urmas Reinsalu 
- Siim Kiisler
- Mart Nutt
SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND
- Peeter Kreitzberg
- Mart Meri
- Kadi Pärnits
ROHELISED
- Marek Strandberg

VALIMISRINGKOND NR 4
- Harju maakond
- Rapla maakond
14 mandaati
REFORMIERAKOND
- Andrus Ansip
- Jüri Jaanson
- Kaja Kallas
KESKERAKOND
- Mailis Reps
- Aivar Riisalu
- Vladimir Velman
ISAMAA JA RES PUBLICA LIIT
- Mart Laar
- Marko Mihkelson
- Reet Roos
SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND
- Urve Palo
- Karel Rüütli
- Liina Vahter
ROHELISED
- Artur Talvik
ÜKSIKKANDIDAADID
- Leo Kunnas
- Siiri Sisask
- Aare Siir

VALIMISRINGKOND NR 5
- Hiiu maakond
- Lääne maakond
- Saare maakond
6 mandaati
REFORMIERAKOND
- Jaanus Tamkivi
- Urve Tiidus
- Lauri Luik
KESKERAKOND
- Jaanus Karilaid
- Kalle Laanet
- Ants Vahtras
ISAMAA JA RES PUBLICA LIIT
- Tõnis Palts
- Alar Schönberg
- Georgi Linkov
SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND
- Kajar Lember
- Kalev Kotkas
- Rea Raus
ROHELISED
- Aleksei Lotman
ÜKSIKKANDIDAAT
- Raimond Ellik

VALIMISRINGKOND NR 6
- Lääne-Viru maakond
5 mandaati
REFORMIERAKOND
- Hanno Pevkur
- Paul-Eerik Rummo
- Einar Vallbaum
KESKERAKOND
- Peeter Võsa
- Toomas Väinaste
- Siret Kotka
ISAMAA JA RES PUBLICA LIIT
- Marko Pomerants
- Helle Noorväli
- Mihkel Juhkami
SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND
- Indrek Saar
- Rannar Vassiljev
- Kairit Pihlak
ROHELISED
- Allan Jaakus

VALIMISRINGKOND NR 7
- Ida-Viru maakond
8 mandaati
REFORMIERAKOND
- Kristiina Ojuland 
- Rein Aidma
- Pavel Makarov
KESKERAKOND
- Lembit Kaljuvee
- Mihhail Stalnuhhin
- Valeri Korb
ISAMAA JA RES PUBLICA LIIT
- Erki Nool
- Kaja Kresiman
- Andres Noormägi
SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND
- Jaak Allik
- Etti Kagarov
- Jevgeni Ossinovski
ROHELISED
- Urmas Hallika

VALIMISRINGKOND NR 8
- Järva maakond
- Viljandi maakond
8 mandaati
REFORMIERAKOND 
- Jürgen Ligi
- Peep Aru
- Tõnis Kõiv
KESKERAKOND
- Enn Eesmaa
- Kersti Sarapuu
- Priit Toobal
ISAMAA JA RES PUBLICA LIIT
- Helir-Valdor Seeder 
- Kaia Iva
- Andres Jalak
SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND
- Sven Mikser
- Helmen Kütt
- Jaanus Marrandi
ROHELISED
- Jaan Sööt
ÜKSIKKANDIDAADID
- Andreas Reinberg
- Valdo Paddar

VALIMISRINGKOND NR 9
- Jõgeva maakond
- Tartu maakond
7 mandaati
REFORMIERAKOND
- Igor Gräzin
- Mati Raidma
- Kalmer Lain
KESKERAKOND
- Marika Tuus
- Arvo Sarapuu
- Margi Ein
ISAMAA JA RES PUBLICA LIIT
- Ene Ergma
- Aivar Kokk
- Toivo Peets
SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND
- Jaan Õunapuu
- Jüri Morozov
- Mati Kepp
ROHELISED
- Üllar Luup

VALIMISRINGKOND NR 10
- Tartu linn
8 mandaati
REFORMIERAKOND
- Laine Jänes
- Urmas Kruuse
- Rait Maruste
KESKERAKOND
- Aadu Must
- Vladimir Šokman
- Diana Klas
ISAMAA JA RES PUBLICA LIIT
- Tõnis Lukas
- Margus Tsahkna
- Peeter Laurson
SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND
- Heljo Pikhof
- Peep Peterson
- Tõnu Ints
ROHELISED
- Peep Mardiste

VALIMISRINGKOND NR 11
- Põlva maakond
- Valga maakond
- Võru maakond
9 mandaati
REFORMIERAKOND
- Valdo Randpere
- Urmas Klaas
- Meelis Mälberg
KESKERAKOND
- Heimar Lenk
- Inara Luigas
- Tarmo Tamm
ISAMAA JA RES PUBLICA LIIT
- Jaak Aaviksoo
- Priit Sibul
- Ülo Tulik
SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND
- Ivari Padar
- Kalvi Kõva
- Sirje Tobreluts
ROHELISED
- Pille Tomson

VALIMISRINGKOND NR 12
- Pärnu maakond
8 mandaati
REFORMIERAKOND
- Rein Lang
- Väino Linde
- Andrei Korobeinik
KESKERAKOND
- Kadri Simson
- Avo Keel
- Kalle Song
ISAMAA JA RES PUBLICA LIIT
- Toomas Tõniste
- Annely Akkermann
- Andres Metsoja
SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND
- Epp Klooster
- Marianne Mikko
- Andres Hirvela
ROHELISED
- Eerik-Niiles Kross
ÜKSIKKANDIDAAT
- Heiki Merirand


Riigikogu XII koosseisu valimised

- Riigikogu valivad erinevalt kohalike omavalitsuste volikogudest ainult hääleõiguslikud Eesti Vabariigi kodanikud.

- Kandideerida saavad vähemalt 21aastased Eesti Vabariigi kodanikud.

- Kandidaatide esitamine algas 1. detsembril ja lõpeb täna kell 18.

- Iga erakond esitab iga valimisringkonna kohta kandidaatide nimekirja. Järjestuse nimekirjas määrab erakond.

- Erakonnad esitavad ka kandidaatide üleriigilise nimekirja, milles on järjestatud kõik ringkondades üles seatud kandidaadid. Selle alusel jaotatakse kompensatsioonimandaadid.

- Numbrid jaotatakse erakondade ja üksikkandidaatide vahel liisuheitmisega.

- Hiljemalt 26. jaanuarist algab aktiivse valimisagitatsiooni aeg, mille jooksul on poliitiline välireklaam keelatud.

- Eelhääletamine toimub elukohas 28. veebruarist 2. märtsini iga päev kella 12–20. Avatud on kõik valimisjaoskonnad. Eelhääletamiseks väljaspool elukohta on avatud vähemalt üks valimisjaoskond igas kohalikus omavalitsuses ja Tallinnas linnaosas. Eelhääletada ei saa valimiste nädala neljapäeval, reedel ja laupäeval.

- Elektrooniline ehk e-hääletamine on võimalik vaid 24. veebruarist 2. märtsini. 8. veebruarist
10. veebruarini on võimalik e-hääletamist proovida.

- 6. märtsil on avatud kõik valimisjaoskonnad kella 9–20.

- Valimiste päeval toimub ka kodus hääletamine. Selleks tuleb elukohajärgsele valla- või linnavalitsusele, Tallinnas linnaosavalitsusele või jaoskonnakomisjonile esitada valimispäeval kuni kella 16ni kirjalik taotlus.

- Enne valimisi saadetakse valijale registrijärgsele elukoha aadressile valijakaart. Seda pole vaja valimisjaoskonda kaasa võtta.

Allikas: www.vvk.ee


Rahvaliidu kandidaadid selguvad täna

Erinevalt teistest suurtest erakondadest ei saanud Eestimaa Rahvaliit Maalehe trükkimineku ajaks oma kandidaatide nimekirja paika.

“Homme, neljapäeval!” teatas erakonna meediajuht Andres Raid.

Küll on teada, et Rahvaliidu üleriigilist valimisnimekirja juhib erakonna esimees Andrus Blok, talle järgnevad peaministrikandidaat Jaan Toots ning erakonna aseesimehed Mai Treial, Riina Kull ja Viljar Jaamu.

Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal juhib Rahvaliidu valimisnimekirja aga Eesti Mereakadeemia prorektor Aivo Lind.

* Rohelistel olid Maalehe trükkimineku ajaks selged ainult ringkondade esinumbrid.

Erakondade esikolmikud ja üksikkandidaadid

Valimisringkond nr 1.
Haabersti, Kristiine, Põhja-Tallinn
- Eestimaa Rohelised (EER):
Valdur Lahtvee, Maret Merisaar, Ülo Vihma
- Eestimaa Rahvaliit (ERL):
Ivar Raig, Priit Kõrve, Heidy Tamme
- Erakond Eesti Kristlikud
Demokraadid (EKD):
Peeter Võsu, Kaire Ever
- Eesti Iseseisvuspartei (EIP):
Henn Leetna
- Vene Erakond Eestis (VEE):
Andrei Lobov
- Üksikkandidaadid (ÜK):
Svetlana Ivnitskaja, Andres Ergma, Mart Helme

Valimisringkond nr 2.
Tallinna kesklinn, Lasnamäe, Pirita
- EER: Kaarel Tarand, Gerbert Tsukker,
Aleksander Laane
- ERL: Georgi Bõstrov, Jüri Trumm, Rein Tölp
- EKD: Irina Stelmach, Rein Parkja
- EIP: Raivo Orgusaar, Riho Nüüd
- VEE: Dimitri Klenski, Aleksandr Korobov
- ÜK: Ilmar Ibragimov, Anti Poolamets, Anne Eenpalu, Taira Aasa, Martin Helme

Valimisringkond nr 3.
Mustamäe, Nõmme

- EER: Marek Strandberg, Kai Künnis-Beres, Heiki Valner
- ERL: Mati Väärtnõu, Oliver Vilba, Vladimir Afanasjev
- EKD: Aldo Vinkel
- EIP: Tarmo Kruusmägi, Kalju Mätik
- VEE: Stanislav Tšerepanov
- ÜK: Toomas Trapido, Ragnar Nurmik, Henn Põlluaas

Valimisringkond nr 4.
Harju- ja Raplamaa

- EER: Artur Talvik, Tanel Ots, Agni Kaldma
- ERL: Viljar Jaamu, Ülle Kiviste, Sergei Jürgens
- EKD: Ülle Kalvik
- EIP: Peeter Paemurru, Margus Peterson
- VEE: Andrei Širjajev
- ÜK: Priit Tammeraid, Leo Kunnas, Aare Siir, Siiri Sisask, Ege Hirv, Koit Luus

Valimisringkond nr 5.
Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa
- EER: Aleksei Lotman, Mart Saarso, Jana Stahl
- ERL: Aivo Lind, Ülle Kannisto, Elvo Leppmaa
- EKD: Toomas Vallimäe
- EIP: Olev Ait
- VEE: Sergei Aunapuu
- ÜK: Raimond Ellik, Rein Teesalu, Üllar Õun, Eugen Veges

Valimisringkond nr 6.
Lääne-Virumaa
- EER: Allan Jaakus, Lembi-Liis Ebre, Riho Kokk
- ERL: Andrus Blok, Õie Reineberg, Eerik Lumiste
- EKD: Andrus Mänd
- EIP: Kaido Nõmmik
- VEE: Larissa Neštšadimova
- ÜK: Aivar Koitla

Valimisringkond nr 7.
Ida-Virumaa

- EER: Urmas Hallika, Andre Zahharov, Gulnara Sidorenko
- ERL: Jaan Toots, Toivo Kivi, Nikolai Vojeikin
- EKD: Aarne Hanni, Andres Toome
- EIP: Jevgeni Kupin
- VEE: Juri Mišin, Gennadi Afanassjev, Igor Suharukov
- ÜK: Mihhail Drebnev

Valimisringkond nr 8.
Järva- ja Viljandimaa

- EER: Jaan Sööt, Ain Kuningas, Ülle Kuldkepp
- ERL: Valdeko Kalma, Monika Kuzmina, Enn Sarv
- EKD: Veiko Teekel
- EIP: Hannes Vanaküla
- VEE: Juri Desjatnikov
- ÜK: Valdo Paddar, Andreas Reinberg, Kalle Hiob

Valimisringkond nr 9.
Jõgeva- ja Tartumaa

- EER: Üllar Luup, Rasmus Lahtvee, Ivo-Hannes Lehtsalu
- ERL: Riina Kull, Mai Treial, Dagmar Mattiisen
- EKD: Janno Tults
- EIP: Tarmo Õunapuu
- VEE: Nikolai Maspanov
- ÜK: Märt Meesak, Ingvar Tšižikov

Valimisringkond nr 10.
Tartu

- EER: Peep Mardiste, Triin Veber, Silvia Lotman
- ERL: Robert Närska, Aarne Ambos, Renald Kärmas
- EKD: Taavi Palm
- EIP: Rein Pihlar
- VEE: Gennadi Suhhov
- ÜK: Sten-Hans Vihmar, Veiko Rämmel

Valimisringkond nr 11.
Võru-, Valga- ja Põlvamaa

- EER: Pille Tomson, Olev Raudsepp, Urmas Roht
- ERL: Peeter Ernits, Arno Sild, Ülo Needo
- EKD: Toivo Teekel
- EIP: Tõnis Bleive
- VEE: Juri Žuravljov

Valimisringkond nr 12.
Pärnumaa

- EER: Eerik-Niiles Kross, Tarmo Kõuts, Mart Jüssi
- ERL: Hannes Toomsalu, Karel Tölp, Tõnu Rattasepp
- EKD: Anne Kontus Hermann
- EIP: Vello Leito, Leo Tammiksaar
- VEE: Dmitri Mihhailov
- ÜK: Heiki Merirand, Mark Soosaar

Allikas: www.vvk.ee

Peeter Ernits peab Maalehest pausi
Maalehe ajakirjanik Peeter Ernits otsustas kandideerida Riigikogu valimistel.
Et tagada kandidaatide võrdse kohtlemise põhimõte, võtab Ernits lehetööst kuni valimisteni pausi ega esine sel ajal ajakirjanikuna.